AWARIA LINII TELFONICZNEJ

 

Kolonie letnie
2019 r.

Dzisiaj stronę odwiedziło:
292
osoby

Oferta

Zobacz również

Zimowisko

Dla województw, których ferie zimowe są w innych terminach od woj. pomorskiego

 

OFERTA NA FERIE ZIMOWE

WIOSNA, LATO, JESIEŃ, ZIMA, ZAWSZE GNAJ DO WYGONINA
TYM RAZEM NA SPOTKANIE Z YETI

Yeti rzekomo żyje na wysokości ponad 5000 m n.p.m., w miejscach odludnych, pokrytych śniegiem i w większości dotąd nie zbadanych – nie daj się zwieść – ostatnio widziano go u nas, w Wygoninie. Nie zastanawiaj się czy to możliwe, pakuj walizki i przyjeżdżaj! Bądź pierwszą osobą, która stanie twarzą w twarz z Yeti

Gwarantujemy niezapomniane wrażenia i wspomnienia!

Dom Wczasów Dziecięcych w Wygoninie

Całoroczna placówka oświatowa o charakterze turnusowym, ukierunkowana na profilaktykę problemów dzieci, edukację przyrodniczo – ekologiczną, promowanie zdrowia oraz aktywnych form wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Ośrodek dysponuje funkcjonalnym, atrakcyjnie wyposażonym pawilonem mieszkalnym na 80 miejsc w pokojach 4 osobowych, świetlicami, salą gimnastyczną z zapleczem oraz zewnętrznym kompleksem sportowo – rekreacyjnym z placami zabaw i parkiem linowym.

Zapewniamy:

Odpłatność za 12-to dniowy turnus w okresie ferii zimowych wynosi od 308zł do 440zł w zależności od zakresu świadczeń.


Opis programu

Zimowa szkoła przetrwania – poznamy tajniki przetrwania zimą – dowiemy się jak poradzić sobie w trudnych warunkach, jak rozpalić ognisko bez pomocy zapałek, z czego zbudować szałas i jak zabezpieczyć żywność przed zwierzętami. Oczywiście teorię połączymy z praktyką.

Eskimosi - żeby bezpiecznie podróżować w zimie musimy wiedzieć, co to jest „ślepota śniegowa”, zorza polarna, co zapowiada mróz i opady śniegu, a także, co mówi nam skala wiatru. Ponadto nauczymy się tropić zwierzęta po śladach, omówimy podstawowe zasady bezpieczeństwa i kuchni polowej. Odwiedzimy leśną stołówkę zwierząt, dowiemy się jak pomóc zwierzętom przetrwać zimę. Nauczymy się polować strzelając z łuku. Pod osłoną nocy rzucimy okiem na gwieździstą mapę nieba. Na pewno kryje się tam dla nas wiele wskazówek.

Królowa Śniegu – Nie wiemy co nas czeka w gdy spotkamy Yeti, musimy być gotowi na każdą ewentualność więc weźmiemy udział w krótkim kursie postępowania podczas wypadków. Dowiemy się jak zatamować krwotok, zabandażować rękę, nogę oraz jak postępować w przypadku omdlenia, odmrożeń, gdy ktoś wejdzie na zamarznięty staw i pęknie pod nim lód. Królowa śniegu zapozna nas też z zasadami właściwego ubierania się zimą i dbania o zdrowie i o to by w domu woda nam nie zamarzła.

Gwiazda Polarna – poznamy sztukę orientacji w terenie, odczytywania i sporządzania map oraz posługiwania się kompasem. Możliwość znalezienia właściwej drogi ma ogromne znaczenie w czasie każdej podróży zarówno tej małej, jak i podczas wielkiej wyprawy. Będziemy wyznaczać strony świata różnymi metodami, będziemy oceniać odległość, naszkicujemy mapę i znaki topograficzne, które będą niezbędne podczas wyprawy.

Tajemnice zimowego lasu - Nasz las kryje wiele tajemnic, postaramy się je odkryć udając się do Zamku Kiszewskiego, oczywiście korzystając z nabytych umiejętności. Może uda się nam odnaleźć tropy i ślady Yeti?

Epoka lodowcowa - podczas wyprawy na pewno natkniemy się na tajemnicze informacje zapisane w obcym dla nas języku. Nauczymy się różnych systemów kodu, aby bez problemu wymieniać się między sobą zaszyfrowanymi wiadomościami tak, by nie wpadły w niepowołane ręce i Yeti nie uciekł.

Mali Einsteini – by poznać właściwości śniegu i lodu wykonamy szereg doświadczeń – zima nie będzie miała przed nami tajemnic. Poznamy też sztuczki magiczne, gdyż nie wiemy jakie umiejętności przydadzą się nam podczas spotkania z Yeti…

Arktyka – kraina lodu i śniegu – Żadna samotna wyprawa nie jest bezpieczna, zwłaszcza zimą, dlatego z grupą przyjaciół wyruszymy na lodowisko pamiętając, co to znaczy zgrana drużyna i oddany kumpel.

Fotoreportaż – By uwierzono nam, że Yeti istnieje i spotkaliśmy go, musimy nauczyć się sztuki dziennikarskiej i fotograficznej, by w ciekawy sposób opowiedzieć o naszych przygotowaniach na spotkanie i samym spotkaniu z Yeti.

Na tropie Yeti – Ostatni sprawdzian dla nas, pobawimy się w ciekawą zabawę, która pokaże jakim jesteśmy zespołem, czy umiemy działać w grupie i czy jesteśmy gotowi na spotkanie z Yeti. Wyruszamy na spotkanie legendarnej istoty…

Happy feet  – tańczyć każdy może nawet pingwiny, więc i my poznamy różne rodzaje tańca oraz kroki taneczne. Sprawdzimy się w tańcu na parkiecie, a dla odważnych i na lodzie, grupowo i indywidualnie. Po takich doświadczeniach śmiało możemy startować w You can Dance, a i Yeti nam się nie wywinie lecz krokiem tanecznym do zabawy z nami popłynie.

Zimowa opowieść – każdego wieczoru będziemy poznawać zimowe historie różnych bohaterów, by stworzyć własny scenariusz „Naszej zimowej opowieści” i przedstawić go kolegom i koleżankom. To będzie teatr i spektakle jakich jeszcze nikt nie widział tak samo jak Yeti… My będziemy pierwsi.

Śniegowy Matrix – choć nie każdy z nas ma talent plastyczny to jednak będzie mógł u nas odkryć „swoją prawdę” o dwóch światach: prawdziwym i wygenerowanym w swojej wyobraźni, który ma tylko "udawać" rzeczywistość… Będziemy oswajać różne techniki plastyczne dotąd nam nieznane, by bez problemu oswoić Yeti.  

MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY…

Ponadto w programie zimowa architektura - zbudujemy igloo, śniegowe rzeźby, będą też bitwy na śnieżki (w okopach), śniegowy „Matrix”, jazda na sankach, zjazdy na byle czym, piesze wycieczki na okolicznych szlakach, lepienie bałwana, jazda quadem na śniegu, zimowe igrzyska – Yetisport - zmagania sportowe w jakich jeszcze nie uczestniczyliście, kulig z pochodniami, ognisko z kiełbaskami, zabawy i gry strategiczne na świeżym powietrzu, wieczory pełne atrakcji: karaoke, dyskoteki, bale przebierańców, mam talent, teleturnieje, wieczorne projekcje filmów związanych z zimą z kubkiem gorącej czekolady, zimowe lektury przed snem...

Wycieczki za dodatkową odpłatnością

Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku oraz do Aqua Centrum – basen w Kościerzynie.

Zorganizowanie wyjazdów na wyciągi narciarskie na Kaszubach we Wieżycy lub Przywidz (35 km od ośrodka)

Wieżyca:
www.wiezycakotlinska.pl
www.wiezyca.pl

Przywidz:
www.nartyprzywidz.pl

Sztuczne lodowisko oraz Kryty Park Linowy w Starogardzie Gdańskim www.parklinowy.stg.pl

 
 
wykonane przez derwi.pl