AWARIA LINII TELFONICZNEJ

 

Kolonie letnie
2019 r.

Dzisiaj stronę odwiedziło:
292
osoby

Oferta

Zobacz również

Kolonie letnie

 Wakacyjna oferta na lato Domu Wczasów Dziecięcych         

    w Wygoninie  

 Zapraszamy do nas, miejsca sprawdzonego i od wielu lat odwiedzanego przez kolonistów

Zapewniamy ciekawe i bezpieczne kolonie w dziecięcym ośrodku, gdzie najważniejsza jest przyjazna, rodzinna atmosfera i uśmiech dziecka.

 

Konto: DWD Wygonin Bank Spódzielczy w Kościerzynie

03 8328 0007 2001 0014 7125 0003

 

Zaktualizowane terminy kolonii letnich 2019r.

Brak wolnych miejsc. Przyjmujemy zapisy na listy rezerwowe (tel., mailowo), wolne miejsca mogą się pojawić po aktualizacji w marcu 2019 r.

 

1. Dni będą pełne zabaw i atrakcji pod czujnym okiem opiekunów.

Kadra pedagogiczna posiadająca odpowiednie uprawnienia zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, którą reprezentują wychowawcy grup, kierownik, animator programu kolonijnego i ratownik na kąpielisku. Dzieci mają również zapewnioną całodobową opiekę pielęgniarsko-lekarską. To oni będą czuwać by dni mijały ciekawie i beztrosko.

2. To będą wspaniałe wakacje zarówno dla młodszych jak i starszych.

Dzieci zostaną podzielone na grupy wiekowe, tak by przygotować dla nich najbardziej atrakcyjny, odpowiedni do ich wieku program zajęć.

3. Dzieci spędzą wakacje atrakcyjnie i bezpiecznie

Dom Wczasów Dziecięcych w Wygoninie jest całoroczną placówką oświatową wspomagającą wychowanie, opiekę szkolną i rodzinną, przystosowaną do organizacji aktywnego wypoczynku letniego i zimowego. Corocznie z oferty edukacyjnej naszej placówki korzysta 5000 dzieci. Mamy 20 letnie doświadczenie w prowadzeniu dziecięcych kolonii. Posiadamy aktualną kartę kwalifikacyjną obiektu oraz pozytywną opinię ochrony środowiska o czystości ekologicznej tych terenów.

4. Mieszkamy ...

... w funkcjonalnym, estetycznym i atrakcyjnie wyposażonym pawilonie mieszkalnym na 104 miejsca w pokojach 4 osobowych. Otacza nas "oaza zieleni" na ogromnym 13 ha terenie ośrodka, gdzie do naszej dyspozycji są:

- sala gimnastyczna z zapleczem socjalnym 

- plac zabaw ze zjeżdżalnią, kolejką linową, twierdzą,  urządzeniami sprawnościowymi 

- park linowy - trasa dla dzieci młodszych i trasa dla dzieci starszych

- leśny plac zabaw na budowle typu szałasy, wigwamy 

- wielofunkcyjny kort tenisowy ze ścianką do nauki gry w tenisa, mini koszykówkę 

- boiska do gier w piłkę nożną oraz plażową siatkówkę, unihoka oraz zabaw rekreacyjnych 

- letnia przestronna świetlica do dziecięcych imprez muzyczno-rozrywkowych 

- ogród wodny z wodospadem, biocenozą ryb i roślin na wieczorne zabawy terenowe i grillowanie

- plac ogniskowy w wydzielonym kompleksie leśnym

- rowerki dziecięce BMX oraz młodzieżowe, różnorodny sprzęt sportowo-rekreacyjny

- zestawy gier edukacyjnych i pomoce do zajęć świetlicowych

- zestawy gier zręcznościowych i komputerowych.

 

5. Jemy...

... smaczne domowe posiłki 4 razy dziennie, w tym podwieczorek dostosowane do potrzeb rozwojowych dziecka według ustalonych norm i zasad żywieniowych.

6. Gwarantujemy bardzo bogaty (dostosowany do wieku) program pobytu. Starannie przygotowana kadra zapewni:

Będziemy też

7. A oto szczgóły PROGRAMU KOLONIJNEGO:

 

Nasz program:

Dzień pt „Łowcy przygód”

 

Łowcy przygód- Za  pomocą tajemniczych wskazówek przeczesywać będziemy teren ośrodka i  uczestniczyć w zabawach  ćwiczących  umiejętność współpracy, pomysłowość, zwinność i dobrą pamięć.

 

Sześciobój łowców przygód- Podczas wspólnego spotkania każda grupa przedstawi się i zaprezentuje krótki program artystyczny oraz zmierzy się w ciekawych konkurencjach. Nie zabraknie też wspólnych tańców kolonijnych, które doskonale nas zintegrują.

 

 

Dzień pt „Młodzi dziennikarze”

 

W pogoni za informacją- zdobyte podczas zabawy umiejętności pomogą nam w nakręceniu własnych filmików. Dowiemy się jakie cechy są potrzebne osobom związanym ze światem filmu i telewizji.

 

Telewizja młodych- Zaprezentujemy nakręcone filmy „Lato w Wygoninie” oraz przedstawimy programy telewizyjne i reklamy przygotowane przez poszczególne grupy.

 

 

Dzień pt „Rodzinki”

 

  Rodzinkowe puzzle-  zorganizujemy "rodzinki" do różnego rodzaju konkurencji, za które otrzymywać będziemy  fragmenty puzzli.

Zabawa ta pomoże nam w szybkiej integracji całej kolonii, nauczy współpracy pomiędzy młodszymi i starszymi kolonistami.

 

Familiada- w turnieju „popularności odpowiedzi” sprawdzimy, co lubi i czym się interesuje przeciętny „człowiek- przechodzień” oraz „człowiek – kolonista”. Wyłonimy zwycięską rodzinkę.

 

Dyskoteka rodzinkowa- Oprócz wspólnych tańców weźmiemy udział w konkursie z zadaniami i elementami pokazu mody kolonijnej na najsympatyczniejszą parę kolonijną (Miss i Mister Kolonii).

 

 

Dzień pt „Nasze talenty”

 

Pogodna telewizja- odwiedzimy stanowiska poświęcone znanym programom telewizyjnym takim jak: You can dance, Kuchenne rewolucje, Milion w minutę, Top Model oraz Szpital i weźmiemy w nich udział.

 

Mam talent-  W każdym z nas czai się wielki talent, dlatego  odkryjemy go i zaskoczymy innych swoim tańcem, pięknym głosem lub innym talentem artystycznym.  

 

 

Dzień pt „W krainie wyobraźni”

 

Zabawa w teatr- Realizując  kaprys przeobrażenia się w idola, bohatera filmowego czy książkowego przygotujemy przedstawienia teatralne rozwijając swoją twórczość i pomysłowość.

 

W krainie dziecka- Sprawdzimy swoją wiedzę o popularnych bohaterach bajek oraz animowanych ulubieńcach dużego i małego ekranu. Będziemy min. skakać jak Tygrysek, strzelać z łuku jak dzieci z Narnii, biegać  jak Gumisie oraz chodzić na nartach dla Królowej Śniegu.

 

 

Dzień pt „Podróże Guliwera”

 

Po całodniowej wycieczce autokarowej wieczorem, tak jak w znanym filmie „Jumanji”, nasz świat zamieni się z małej gry planszowej w duży, dziki świat, w którym będziemy musieli pokonywać trudności i przeszkody, by wygrać z innymi uczestnikami zabawy. 

 

Dzień pt „Wesoły kolonista”

 

Karaoke- wspólnie zaśpiewamy piosenki swoich ulubieńców, według tekstu i linii melodycznej.

 

Spotkanie i pokaz dla rodziców- o godz. 15.00 zaprezentujemy naszym kochanym rodzicom wszystkie ciekawe pokazy z poszczególnych dni oraz wyłonione kolonijne talenty.

 

Miasteczko Śmiechu – wędrując po leśnym terenie zawitamy do wielu tajemniczych miejsc, w których spotkamy szereg magicznych postaci- mieszkańców Miasteczka Śmiechu. Wspólnymi siłami wykonamy zadania przez nich nam powierzone, za pomocą których przywrócona zostanie radość i szczęście w Miasteczku.

 

 

Dzień pt „Leśne skrzaty”

 

Przyrodnicze koło fortuny- gra wzorowana na telewizyjnym teleturnieju . Kręcąc kołem fortuny rozwiązywać będziemy przyrodnicze zagadki i łamigłówki z różnych kategorii, które będą doskonałym sposobem  na poszerzenie i podsumowanie wiedzy przyrodniczej.

 

Ekopodchody-  Czeka nas wielka  przygoda w lesie, na którą zostaniemy podzieleni na dwa zespoły. Uciekający zostawią za sobą ślady w postaci wskazówek (znaków) oraz zadań, jakie należy wykonać w trakcie pogoni.

 

Ogniskopo obejrzeniu programu artystycznego każdej z grup, nauczymy się kilku pląsów, zaśpiewamy znane piosenki i upieczemy kiełbaski.

 

 

Dzień pt „Nieustraszeni”

 

Komandosi- Przejdziemy szkolenie podczas którego będziemy: poddawani  różnym próbom, zdobywać flagę przeciwników oraz pokonywać wyzwania,  które sprawią,  iż każdy kolonista zda egzamin na prawdziwego „twardziela”.       

    

Skarb twierdzy szyfrów- Nauczymy się różnych sposobów szyfrowania wiadomości. Ruszymy w teren, by za pomocą tajemniczych wskazówek odnaleźć klucz do  ukrytego skarbu.

 

Dyskoteka-  po całym dniu zmagań w plenerze, bawić się będziemy przy tańcach szybkich i tych nieco wolniejszych, które przeplatane będą konkursami. Włączymy do grona kolonistów wszystkich, którzy pozytywnie przeszli chrzest.

 

 

Dzień pt „Smerfny świat”

 

Skrzynia Gargamela- Poprzez udział w różnych konkurencjach sprawnościowych i intelektualnych zdobywać będziemy cyfry, aby utworzyć z nich kod, który sprawi, że skrzynia Gargamela zostanie otwarta i nie będzie już dla nas tajemnicą.

 

Rozśpiewane smerfy- Zaprezentują się nam osoby posiadające talent wokalno-aktorski. Jako znane gwiazdy i zespoły muzyczne zaśpiewają największe przeboje tego lata.

 

Wizytą u Papy Smerfa- - Smerfy często wpadają w tarapaty, tym razem pomożemy im  odnaleźć Papę Smerfa. Według Gwiezdnej mapy szukać będziemy zaginionych w lesie promieni walcząc z Gargamelem, Klakierem i Hogatą.

 

 

Dzień pt „Honorowy Obywatel Wygonina”

 

Olimpiada sportowa -Po uroczystym przemarszu drużyn i odpaleniu znicza olimpijskiego wykażemy się wieloma umiejętnościami w różnorodnych dyscyplinach sportowych. Wyłonimy zwycięzców w biegach, skokach, rzutach oraz innych zabawnych konkurencjach.

 

Rozgrywki Wygonin CUP – weźmiemy udział w piłkarskich rozgrywkach drużynowych. Rozegramy również coroczny mecz kadra vs. koloniści.

 

HOW- Będziemy walczyć o tytuł Honorowego Obywatela Wygonina opierając się na treści legendy o powstaniu Wygonina i jego okolicznych miejscowości.

 

 

Dzień pt „Złoty krążek”

 

Randka w ciemno- W oparciu o analizę odpowiedzi udzielonych na zadane pytania spośród trójki nieznajomych wybierać  będziemy  „bratnią duszę” z którą udamy się na randkę. Po zabawie wykonamy pamiątki  z kolonii.

 

Śluby kolonijne- oczywiście na niby ale ubaw prawdziwy. Panna młoda w bieli, pan młody w krawacie ślubować sobie będą w naszej leśnej chacie. 

Na rozweselenie uroczystości, zdjęciami z pobytu uraczymy gości. 

 

Dyskoteka pożegnalna -  po przełamaniu wszystkich niechęci do tańca zabawa się na pewno rozkręci, a taki wieczór na pewno zostanie w pamięci- szczególnie jeśli trafi nam się taniec z naszą wakacyjną miłością. Nie zabraknie pożegnalnych dedykacji.

 

 

 

 

 

 

POZOSTAŁE ATRAKCJE:

Zabawy sportowo - rekreacyjne: plac zabaw, park linowy, strzelanie z łuku, tor przeszkód, kwadrant, baskucja, unihokej, ringo, badminton, wędrujące piłki, polowanie na smocze jajo, dwa ognie, siatkówka plażowa, piłka nożna oraz kąpiele w jeziorze pod okiem ratownika.

Zabawy świetlicowe: gry komputerowe, urządzenia treningowe, mecze w piłkarzyki, tenis stołowy, chusta klanzy, w świecie zagadek, kalambury, ćwierćland, mafia, nasze jajko-ratunku, olimpiada zwierzęca, zajęcia plastyczne, relaksacja na dobranoc.

Ponadto każdy z wychowawców organizuje w swojej grupie wiekowej atrakcyjne zabawy nie wymienione wyżej, uwzględniając pomysły swoich podopiecznych. Za aktywny udział w konkursach dzieci są nagradzane, a na zakończenie otrzymują maskotki kolonijne. Wszystkie dzieci są ubezpieczone dodatkowo na okres trwania kolonii.

PORADNIK KOLONISTY

PAKOWANIE

Do zapakowania potrzebnych nam rzeczy najlepszy będzie duży plecak. Dodatkowy bagaż będzie niepotrzebnym obciążeniem. Można zabrać mały podręczny plecak, który przyda się w trakcie pobytu (wycieczki piesze, wyprawy terenowe).

Weź ze sobą odpowiednie ubranie oraz buty, abyś mógł czuć się dobrze podczas wycieczek, wypraw, rozgrywek sportowych, na plaży, placu zabaw, przy ognisku i podczas dyskotek. Na zajęcia w sali gimnastycznej weź dodatkowo obuwie sportowe najlepiej zwykłe "halowki". Pamiętaj o wygodnym domowym obuwiu (kapcie - chodzimy w nich w naszym pawilonie mieszkalnym). Nie zapomnij o przyborach toaletowych, ręcznikach, klapkach pod przysznic, bieliźnie osobistej, środku ochronnym do opalania oraz pidżamie.

DOKUMENTY

Wcześniej Twoi rodzice otrzymają KARTĘ KOLONIJNĄ, którą po wypełnieniu odeślą z powrotem. Będą w niej ważne informacje o Tobie, między innymi na co jesteś uczulony i jakie choroby przeszedłeś.

NASZE RADY

Unikaj zabierania ze sobą bardzo wartościowych rzeczy.

Zabierz ze sobą notesik z adresami członków rodziny i przyjaciół. Ucieszą się jeśli otrzymają od Ciebie kartkę z pozdrowieniami.

Jeżeli chorujesz na chorobę lokomocyjną, nie zapomnij o odpowiednich lekach, a także o tych lekarstwach, które dotyczą stałego leczenia.

I NA KONIEC

Spakuj plecak, uśmiechnij się 

I ciesz się wspaniałymi wakacjami z nowo poznanymi przyjaciółmi!!!

 

 

 
 
wykonane przez derwi.pl